Po warsztatach

Widziałam w swoim życiu wiele obrazów, ale te malowane na kursach Vedic Art zawsze wywierają na mnie największe wrażenie, bo generują z siebie najprawdziwsze piękno.

Mówiąc o pięknie często nie możemy znaleźć właściwych słów, by opisać, czym ono jest.
Od czasów starożytnych próbowano ustalić normy piękna, wiec na przełomie czasów pojawiały się konkretne kryteria estetyki, opierające się głównie na idealizowaniu tego, co już istnieje, tylko dla przyjemności wzrokowej. Sztuka nie niosła za sobą większego przekazu – nawet ból i tragedię ukazywano jako piękno. Wreszcie, w XIX w. doszło do wyodrębnienia „brzydoty”, jako osobnej kategorii estetyki, która miała za zadanie podkreślać charakter, ekspresję i prawdę artystyczną, a przy tym buntować się zakłamaniu.

Nie ma błędu w tym, że jako ludzie szukaliśmy i nadal poszukujemy piękna… , że zmierzamy do osiągnięcia doskonałości. Chodzi raczej o to, by w namalowanych przez siebie obrazach odnaleźć „rzecz samą w sobie”, czyli dojść do poznania prawdy, przekraczając granice podmiotu (umysłu).

Bywa, że kursanci mówią: „Mój obrazek jest dziecinny, banalny i brzydki”. Jest to nieprawdą. Obrazy najprostsze, wręcz dziecinne, są najcenniejsze, bo malowane przez nasze wewnętrzne dziecko.

Ego ma to do siebie, że maluje z umysłu, więc zazwyczaj kształtnie, przemyślanie, proporcjonalnie i bez zarzutów estetycznych. Jednak, na pewno nie maluje prawdziwie lecz oszukuje dla dobrej oceny i oklasków.

Obraz piękny, to ten, który, gdy na niego spojrzysz wywołuje w Tobie uczucia, emocje tak prawdziwe i czasami skrajne, że nie umiesz tego opisać…

Vedic Art nie jest metodą na piękne malowanie artystyczne, lecz szkołą, która przypomina, jak malować naprawdę… Vedic Art nie wypuszcza spod swoich skrzydeł artystów malarzy, lecz stwórców, artystów życia. Twórczość nie jest zarezerwowana dla adeptów szkół pięknych – istnieje dla nas wszystkich.

Po zakończeniu warsztatów VA chętnie utrzymuję kontakt z moimi kursantami. Zawsze bardzo cieszą mnie telefony i maile, z których dowiaduję się, jakie życiowe postępy robią nowi „vedicowcy”. Wiele znajomości przeradza się w przyjaźń, co szczerze uskrzydla.

najbliższe warsztaty

Zajęcia przez cały rok w dowolnym terminie
.
od 30 sierpnia 2016
do 3 września 2016

VEDIC ART - LAST MINUTE
on exclusive
(zajęcia, wyżywienie, nocleg)
----------------------------------------
.
Zapraszam do kontaktu
517 044 727
czubekizabela@gmail.com